Ordu’daki En İyi 5 İftar Mekânı

Ramazan ayı geldiğinde zaman zaman dostlar ve aile ile buluşup beraber iftar yapmak gelenekleşmeye başlamış bir durumdur. Ordu’da gidilebilecek en iyi iftar mekânları ise şu şekilde sayılabilir:

foto2

Aktaşlar Pide Restoran

Karadeniz’in meşhur pidelerinden yemek için en uygun mekânlardan biri Aktaşlar Pide Restoran, ramazan ayında da özel fiyatlar ve menüleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Çorba ile başlayan iftar yemeği, ara sıcak, ana yemek, salata, tatlı ile devam ediyor ve hiçbir şey eksik kalmıyor. Şık bir atmosferle hızlı bir servisin birleşimi.

Adresi: Durugöl Mahallesi, Soya Caddesi, Ordu

gesto

Gesto

Gesto aslında bir İtalyan restoranı. Tahta tabaklar ile servis etilen etten çeşitli soslara kadar damak tadına hitap eden hem farklı hem geleneksel lezzetleri ayağınıza getiriyor. Sofrasında pastırmaya kadar her şey bulunan mekân, ramazanda arkadaşları ile yemek yemek isteyenler için özellikle uygun bir mekân. Hem açık hem de kapalı alanı olduğu için seçim şansınız var. Üstelik ramazana özel menüleri de zengin ve seçkin.

Adresi: Atatürk Bulvarı, Düz Mahallesi, No:72/A, Ordu

210_resim1_20150223506

Sahil Balık Evi

Ramazan ayında da balık ve deniz ürünlerinden vazgeçemeyenler için tavsiye edilen bir mekân Sahil Balık Evi. Özellikle Levrek buğulaması ve balık çorbası mutlaka denenmeli. Uyun fiyata aileniz ve arkadaşlarınız ile keyifli bir akşam geçirebileceğiniz mekânın samimi ve sıcak bir atmosfer sunuyor.

Adresi: Sahil Caddesi, SGK bitişiği, Ordu

IMG00793-20121101-1531

Dıgı’nın Yeri

Yumurtalı yumurtasız tercih edilebilen Karadeniz pidesi gibi fırın ürünlerinden et kavurma ve ızgaraya kadar hemen her ürünün bulunabileceği mekân özellikle açık kıymalı pideleri ile meşhur. İftar sofrasına meze, pide ve tereyağı ile geleneksel tatlar da ekleniyor. Hem açık hem kapalı alanı tercih edilebilmektedir.

Adresi: Atatürk Bulvarı, Bahçelievler Mahallesi, Ordu

animation01

Tennis Cafe Bistro

Karadeniz manzarası ile harika bir teras atmosferi sunan mekân Türk yemeklerinden oluşan bir menü sunuyor. Arkadaşlar ile huzurlu bir iftar yemeği için uygun olabilir. İftar için menüden istediğinizi seçebileceğiniz gibi iftar menüsü de isteyebilirsiniz.

Adresi: Atatürk Bulvarı, Bahçelievler Mahallesi, No:7/A, Ordu

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …