Pazar , 25 Şubat 2018
Breaking News

İzmir’deki En İyi İftar Mekânları. . .

Ramazan ayı geldi ve tabii ki nerede iftar yapmalı, misafirleri nereye götürmeli soruları da canlandı. İzmir için en iyi 5 iftar mekânı şöyle sıralanabilir:

lamiagorsel3295__1_525-277

Lamia Gemisi

Lamia Gemisi, ramazan ayı süresince ziyaretçilerini İzmir körfezinde inanılmaz bir deniz ve gün batımı manzarası ile ağırlıyor. Huzurlu bir yemek ve deniz esintisi eşliği için tercih edilebilecek bu mekân iftar yemeği olarak özel menüler sunuyor. İftardan önce Pasaport İskelesi yakınından açılan gemi bir buçuk saat boyunca körfezde turluyor.

Telefon: 0232 484 84 41

naci deniz 2(1)

Naci Usta

Naci usta deneyimi ve ismi ile İzmir’in değişmeyen yüzlerinden birisi. Ürün çeşitliliği ve lezzeti ile müdavimleri olan bu mekân, ramazan boyunca da Narlıdere’de hizmet vermeye devam ediyor. Hem açık hem kapalı alanı ile her türlü seçeneği sunan mekân yüzlerce kişiyi aynı anda ağırlayabilmektedir.

Telefon: 0232 239 41 01

46246968

Balçova Termal Tesisleri

Balçova Termal Tesisleri geleneksel olarak ziyaretçilerini açık büfe iftar düzeni ile ağırlamaktadır. Bu seneki iftar düzenlemesinde bahçesini de açan mekân açık havada ve kuş sesleri ile canlı fasıl dinletisi de sunuyor. Üstelik bir diğer yenilik de, isteyenlerin fiks menü tercih edebilmesi.

Telefon: 0232 259 01 02

swissotel-ankara-0

Swissotel

İzmir’deki Swissotel Grand Efes, ramazan ayı süresince her iftarda geleneksel yemekler ile açık büfe iftar yemeği sunuyor. Ayrıca mekânda taze meyve suları ve meşrubat gibi geleneksel Türk içeceklerinin de yer verildiği sofralar kuruluyor. Otelde kalanlar için odaya servis edilen özel sahur menüsü ile de hizmeti bir adım öteye taşıyor mekân. Pide, boza, leblebi ve daha pek çok lezzete hazır olun.

Telefon: 0232 414 52 12

031

Köşebaşı

Köşebaşı İzmir’e güney tatlarını getirmektedir. Özellikle Adana ve Tarsus mutfağından yemek isteyenler Köşebaşı’nın hazırladığı iftar menülerini denemeli. Hem Balçova hem de Bostanlı’da şubeleri olan mekân iftar sofralarında geleneksel kahvaltılıklardan kendilerine özel tatlara kadar her şeyi sunuyor. Özellikle Toros salatası, Gavurdağı ve Ispanaklı pide tadılmalı.

Telefon: 0232 278 28 06

Check Also

Sakarya’da İftarlık En İyi 5 Mekan!

Sakarya’ da restoran konusunda pek çak seçenek bulunuyor. Kebap salonu, pide salonu, çiğ köfte, ev …